Bayan Öğretmene Şiddet İddiası

Elazığ Türk Eğitimsen, Merkez Hıdır Sever Anadolu Lisesinde bir bayan öğretmenin darp edildiği iddiasıyla kınama mesajı yayınladı.

Bayan Öğretmene Şiddet İddiası
Tarih: 15-02-2019 09:11
2810 Okunma

Elazığ Türk Eğitimsen Şubesi, Elazığ Merkez Hıdır Sever Anadolu lisesinde okul müdürü H.T’ ile tartıştıktan sonra şiddete uğradığı iddia edilen bayan öğretmen B.C ile ilgili kınama mesajı yayınlandı.

Türk Eğitin Sen Elazığ Şubesi Sosyal Medya Hesabından yayınlanan kınama mesajında şu ifadelere yer verildi; İlimiz merkez Hıdır Sever Anadolu Lisesi'nde bayan öğretmenimiz, sendika üyemiz B.C. Okul Müdürü tarafından makam odasında masanın üzerinde bulunan cisimler fırlatılarak darp ediliyor.Bazıları öğretmenin kafasına isabet ediyor.Sonra öfkesini alamıyor öğretmeni duvara çarptırıp sarsıyor. Öğretmene şiddeti velilerden kurtaralım derken şimdi öğretmene şiddeti görevi okulu yönetmek olan,okuldaki huzuru ve verimi artırmak olması gerekirken kendi meslektaşına cebir kullanarak darp etmesi kabul edilemez olduğunu haykırmak istiyoruz.Hiçbir gerekçe bir bayana ve kendi meslektaşına hakaret ve kaba kuvvet kullanmasını açıklayamaz.Meslektaşımızın maruz kaldığı durumu şiddetle kınıyoruz.Resmi işlemlerinde takipçisi olacağız”denildi.


DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç