Bir Köpek Saldırısı'da Tunceli'de Yaşandı

Tunceli’de Sokak köpeği 1,5 yaşındaki çocuğa saldırdı. Köpeğin saldırdığı çocuk olayı yaralı olarak atlatırken, kafasına iki dikiş atıldı.

Bir Köpek Saldırısı'da Tunceli'de Yaşandı
Tarih: 21-05-2019 18:32

Olay, Merkez Cumhuriyet Mahallesi Afet Konutları 230. Sokak'ta meydana geldi. 

Annesiyle birlikte eve giden 1,5 yaşındaki Çınar Güney, yanına gelen sokak köpeğini sevmek istedi. 

Çocuğa bir anda köpek saldırdı. Annesiyle vatandaşlar tarafından kurtarılan çocuğun yüzü ile kafasında pençe ve düşmeden kaynaklı yaralar meydana geldi.

Ambulansla hastaneye kaldırılan küçük çocuğun kafasına 2 dikiş atılırken, yaralarına da pansuman yapıldı. 

Hastanede bir süre gözetim altında tutulan çocuk ardından taburcu edildi.

EROL ; SORUMLULUK YEREL YÖNETİCİLERİNDİR

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Başıboş köpekler insan hayatını tehdit ettiğini ve en büyük sorumluluğunda yerel yöneticilerde olduğunu söyledi.

Elazığ’da sürü halinde gezen sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan ve hayatını kaybeden Çicek Boztaş’ın ailesine başsağlığı dileyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bu vesileyle şehir merkezindeki başıboş köpeklerin insan hayatını tehdit eder hale gelmesinde yerel yöneticilerin büyük sorumluluğu vardır” dedi.

BAŞIBOŞ KÖPEKLER İNSAN HAYATINI TEHDİT EDİYOR

Şehir merkezindeki başıboş köpeklerin insan hayatını tehdit eder hale gelmesinde yerel yöneticilerin büyük sorumluluğu olduğunu vurgulayan Milletvekili Gürsel Erol, “Çiçek Boztaş olayında da görüldüğü gibi onlu, yirmili gruplar halinde yiyecek arayan sahipsiz köpekler insan hayatını tehdit etmektedir. 

Oysa korunaklı alanlarda hem hayvanın hem de insanın yaşamını güvence altına alan barınma ve beslenme ihtiyacı yerel yönetimler tarafından sağlanmalıdır. Geçici hayvan bakım evleri yetersiz kalmış ve yönetim zafiyetleri oluşmuştur.

5199 sayılı Hayvanları koruma kanunu, Madde7’de belediyelerin alacağı tedbirlerden biri de sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların toplatılması, kısırlaştırılması, aşılanması, gerekli tıbbî bakımlarının yapılması ve işaretlenmesi, alındığı ortama geri bırakılması, sahiplendirilenlerinin kayıt altına alınmasıdır” dedi. 


DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç