Birlik Vakfının Elazığ’dan Eğitim Atağı

Birlik Vakfı ve Genç Birlik Elazığ Şubesinden Eğitim atağı !

Birlik Vakfının Elazığ’dan Eğitim Atağı
Tarih: 09-12-2017 13:34
1341 Okunma

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şekerci ve Genç Birlik Elazığ Şube Başkanı Abdurrahman Akdemir, yaptıkları yazılı açıklamada ücretsiz eğitim dönemini başlattıklarını ifade etti.


Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik tamamı ücretsiz ; İngilizce, Fizik, Matematik, Kimya ve Kuran’ı Kerim derslerinin verileceğini ve hiçbir ücret alınmayacağını, katılımcılara ikramların da olacağını ifade eden Şekerci ve Akdemir programın 18 Aralık’ta başlayacağını belirtti.

Akademisyen Prof. Dr. Şekerci;” Birlik Vakfı bu necip milletin en köklü Sivil Toplum Kuruluşlarının başında gelir, Milli Türk Talebe Birliği’nin devamı ile şekillenen Vakfımız, ülkemiz genelinde birçok güzide çalışmalara imza atmıştır ve atmaya da devam edecektir.


Temel Şiar’ımız eğitimdir, milli ve manevi değerleri yüksek bir gençlik öncelikli gayemizdir.


Her alanda birikimli, donanımı tam gençlik için, Birlik Vakfı Elazığ Şubesi olarak eğitim programlarına başlıyoruz. Umarız ki Elazığ Gençliği için çok faydalı olacaktır” ifadelerine yer verirken, Genç Birlik Elazığ Şube Başkanı Abdurrahman Akdemir ise “ Genç Birlik ülke genelinde olduğu gibi, Elazığ’da da çok aktif şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Haftalık istişare toplantılarımız ile şehrimize ve ülkemize dair meseleleri istişare etmekte, bunların çözüm yollarını nacizane tartışmaktayız.

En mühim meselelerden birinin de gerek teknik manada, gerekse milli ve manevi değerler noktasında gençliğimizin ciddi şekilde bilgiye ulaşma, bilgilenme eksiklikleri var. Kimi zaman ekonomik şartlar, kimi zaman ise sosyal ortamlar oluşmadığı için gençlerimizin yetişmesinde ciddi eksiklikler olabiliyor. Bu konuda kendimize pay çıkardık, neler yapılabilir derken, şehrimizin gençlerinin eğitiminde bir nebze de olsa katkımız olmalı diye düşündük, tamamı ücretsiz Matematik, Fizik, Kimya, İngilizce ve Kuran’ı Kerim, Tefsir derslerine başlıyoruz. Bu programlar sayesinde öğrencilerimiz hem okul derslerine katkı sağlayacak, hem de lise, üniversite ve KPSS sınavlarına hazırlanmış olacak. İlk eğitimler 18 Aralıkta başlamakta. Elazığ Gençliğini, Belediye İş Merkezindeki Genç Birlik Elazığ Şubesine bekliyoruz “şeklinde konuştu.


DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç