Elazığ’da Bylock'cu 9 Kişi Tutuklandı

Elazığ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında Bylock kullanıcısının da olduğu tespit edilen 9 kişi tutuklandı.

Elazığ’da Bylock'cu 9 Kişi Tutuklandı
Tarih: 27-09-2017 21:13
3031 Okunma

20 Eylül günü Elazığ Merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan FETÖ/PDY şüphelileri bugün hakim karşısına çıktı.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması ( FETÖ/PDY )’na yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 20 Eylül günü, Elazığ merkezli, Ankara, Antalya, Bursa, Malatya ve Hatay'da eş zamanlı  operasyon düzenlenmişti. Operasyonda, FETÖ/PDY Terör Örgütüne üye olma ve aralarında Bylock kullanıcısınında olduğu 13 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki 7 günlük sorgularının ardına şüpheliler sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Savcı karşısına çıkan 13 şüpheli tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan şüphelilerden, FETÖ/PDY  ile bağlantısı olduğu ve Bylock kullandıkları iddiasıyla 9 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 


DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç