Tunceli CHP’ye Kayyum Atandı

İl başkanı İrfan Bozkurt’un istifa etmesinin ardından CHP il yönetim kurul üyeleri Murat İl’i il başkanlığına seçti.

Tunceli CHP’ye Kayyum Atandı
Tarih: 25-09-2019 16:32
1230 Okunma

CHP Genel merkezi Mesut Coşkun başkanlığında 7 kişiyi kayyum olarak CHP Tunceli il başkanlığına atadı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Tunceli İl Başkanlığı'na Mesut Coşkun başkanlığında 7 kişilik kayyum heyetinin atandığı bildirdi.

CHP Tunceli il başkan vekili İrfan Bozkurt’un sabah saatlerinde istifa etmesinin ardından toplanan il yönetim kurulu üyeleri, Murat İl’i CHP Tunceli İl Başkanı olarak seçti.

İl’in başkan seçilmesinin ardından CHP Genel Merkezi, il ve tüm yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Tunceli İl Başkanlığı’na Mesut Coşkun başkanlığında 7 kişilik kayyum heyetinin atandığı bildirdi.

‘YARGIYA BAŞVURACAĞIZ’

Görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Murat İl, CHP Genel Merkezi’nce alınan karara ilişkin yargıya başvuracaklarını söyledi.

İl, “Partimizin genel politikası kayyum atamalarına karşı bir duruştur. Ama görüyoruz ki genel merkezimiz karşı olduğu bir sistemi parti içinde rahatlıkla uygulayabiliyor. Genel merkezimiz tüzük maddelerini hiçe sayarak karşı olduğu kayyum gerçeğini parti içinde uygulayarak kendisi ile çelişmiştir. Kayyum atamasını asla kabul etmiyoruz. CHP Tunceli il örgütü olarak hakkımızı CHP Genel Merkezi ve yargıda arayacağız. Ayrıca il başkanlığına kayyum heyetinin atanmasının durdurulması ve eski yönetimin göreve iadesi için yargıya da en kısa sürede başvuracağız” dedi.


DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç