HİLKAT GARİBESİNE VEDA

Tarih: 27-04-2016 08:02
2291 Okunma


Yapıcı olmayı seven ama yıkımlara da sevinen bir milletiz.
 
YİMPAŞ binasının yıkımına sevindiğimiz gibi.
 
Yıllardan beridir bir hilkat garibesi gibi şehrin ortasında duran metruk bina nihayet şehrin görüntüsünü bozma misyonundan uzaklaştırılarak eğitime kazandırılmak üzere ortadan kaldırıldı.
 
İlk müjdeyi değerli ağabeyim İhsan Tarakçı’ya vermek isterdim ama benden önce haberi olmuştu.
 
Benim gibi Twetter dünyasının gezginlerinden olan değerli ağabeyim YİMPAŞ binasının yerle yeksan edilişini Belediye Başkanının sanki kendi başarısıymış gibi üstelik de şehirde olmadan üstlenip Twetter hesabından paylaştığı üst yazılı resimlerinden öğrenmişti.
 
Sadece öğrenmekle de kalmamış değerli ağabeyim sevincini Başkan Yanılmaz’a şükranlarını sunarak takipçileriyle de paylaşmıştı.
 
Dert edindiği metruk binayı neredeyse sohbetimizin her deminde konu edinir, “İstanbul’dan Elazığ’a geldiğimde beni bu uğursuz bina selamlar ve bütün enerjim gider” mealinde cümleler kurarak o ucubenin gerçekten bir hilkat garibesi olduğunu bizlere hissettirirdi.
 
Haksız sayılmazdı, havaalanından şehir merkezine gelen ana yol üzerinde metruk bir şekilde durması ister istemez insanların enerjisini düşürüyor, dışarıdan gelen misafirlerin ilk karşılaştığı manzara olması hasebiyle de şehre dair olumsuz intibalar bırakıyordu.
 
Bu vesile ile ilimiz Valisi ve o binanın eğitime kazandırılması için emeği geçen eski ve yeni milletvekillerimizi kutluyorum.
 
Sayın Vali’nin Elazığ’a geldiğinde karşılaşmış olduğu o çirkin görüntüyü yok edip yerine vizyon bir projeyi nasıl hayata geçirebiliriz demesi olumlu neticelerle sonuçlanmış ve siyasilerimizin de katkılarıyla metruk bina Turizm Lisesi olma yolunda ilk adımı attı.
 
Umarız yeni engeller çıkmaz ve bir sonraki eğitim öğretim dönemine kavuşturulur.
 
Evet bina yıkılıyor, enkazı kaldırılacak yerine Turizm ve Otelcilik Lisesi yapılacak.
 
Umarız bu lisenin yapımına başlanırken hemen karşısında bir ucube gibi duran ve Elazığ’ın kangren olmuş sorunlarından biri konumundaki Çimento Fabrikasının taşınması ile alakalı verilen sözler de yerine getirilir ve bölge insanı rahatlatılır.
 
Verilen sözleri yeniden hatırlatmamıza gerek var mı bilmiyorum ancak, Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın 2 en geç 3 yılda kaldıracağız şeklindeki taahhütlerini yerine getirmesini ve verdiği o sözün altında ezilmesini istemiyoruz.
 
Yanılmaz yaptığı basın açıklamasında Çimento Fabrikasının yetkilileri ile görüştüklerini onlara taşınacakları yeri gösterdiklerini ve bu konuda mutabık kaldıklarını söylemiş en geç 3 yıl içerisinde de bu sorunu çözeceklerinin altını kalın kalemlerle çizmişti.
 
Dolayısıyla Başkan Yanılmaz’ın o bölgeye yapılacak olan eğitim yatırımlarının daha sıhhatli yürümesi ve daha verimli sonuçlar alınması için sözünü yerine getirmesini umut ve temenni ediyor, şehrin göbeğindeki bir ucubenin kaldırılarak eğitime kazandırılması yönünde attıkları adımlardan dolayı da başta ilimiz Valisi olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum.

 

DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


YAZARIN DİĞER YAZILARI


Masa Üstü Sürüme Geç