Sönmez Kendini Akladı Sıra Yanılmaz’da

Tarih: 08-12-2016 14:08
3682 Okunma

Sayın İrfan Sönmez Mahkeme kararıyla aklanıp tahliye edildi, peki ya sizin ağa babalarınız neden hala bir açıklama yapamadı?

Hatırlarsınız, şerefsiz FETÖ Terör örgütü ile alakalı gündemin yoğun olduğu günlerde, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın malum örgüte mensup malum gazetenin yazarlarından birinin kitabına yüklü miktarlarda ödeme yaparak destek olduğunu yazmış, utanmadan sıkılmadan da aynı kitabın önsözüne imza atıp paralel yapı ile mücadele eden hükümete meydan okurcasına da ilk sayfasına kendi resmini bastırdığını ifşa etmiştik.

İfşa etmekle de yetinmemiş bir kaç soru sorarak kırmızı çizgilerin 17/25 olduğu süreçten sonra nasıl böyle bir tasarrufta bulunarak bu yapıyla mücadele eden kendi hükümetinize nispet edercesine bu desteği verdiniz diye sormuştuk.

Ne yazık ki muhatapları tarafından sorularımıza bir yanıt verilmemiş ama Başkan Yanılmaz Nailbey Mahallesinde yapılan Muhtarlar toplantısında kendisine sorulmadan muhtarlara hakkımda yapılan yayınlara itibar etmeyin diyerek konuyu kapatmıştı.

O günlerde durumdan vazife çıkaran bir kısım aklıevvel ağababalarından hesap soracaklarına Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı da olan Sayın İrfan Sönmez üzerinden bizlere bel altı vurarak "Yeni Ufuk Gazetesi Yazarlarından İrfan Sönmez Tutuklandı" şeklinde haberler yapıp bizleri karalama yoluna girmişti.

Aradan fazla bir zaman geçmedi, hukuk işledi hak tecelli etti ve Sayın Sönmez mahkeme kararıyla aklanıp tahliye edildi.

Sayın Sönmez, alnının akıyla mahkemede kendisini savunurken; şerefsiz yapının elemanlarına belediye bütçesinden dünyanın paralarını ödeyerek kitaplarına sponsor olanlar neden Sayın Sönmez kadar yürekli olup kendilerini aklamıyorlar merak ediyorum doğrusu. Evet durumdan vazife çıkaranlara soruyorum: Sayın Sönmez tahliye edildi, Mücahit Yanılmaz neden hala bir açıklama yapma gereği duymadı; şerefsiz onursuz yapıya verdiği desteklerle alakalı?

 

Ee hadi yüreğiniz varsa sorsanıza...

DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


YAZARIN DİĞER YAZILARI


Masa Üstü Sürüme Geç