YAZI NE KADAR DA DOKUNMUŞ BİRİLERİNE

Tarih: 14-03-2016 20:15
2975 Okunma
Erbakan’ı anma ve anlama etkinliği adı altında yapılan programla ilgili kaleme aldığım yazı ne kadar da batmış birilerine…
 
Dokunduğumuz konuların kendilerine de bu kadar dokunacağını tahmin edememiştim.
 
Değer verdiğim bir ailenin üstelik de fertlerinden birinin iyi bir dostum, arkadaşım olduğu Akay ailesinden iki kardeşin feveranlarına anlam veremedim doğrusu.
 
Selim ve Salih kardeşler; bu yazı size niye bu kadar dokundu ki…
 
Biz bu program yapılırken Erbakan’a sağlığında ihanet edenlerin şemsiyesi altında niye yaptınız da merhumun kemiklerini sızlattınız derken siz kalkmış bana bizi şereflendiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum diyerek nazirede bulunuyorsunuz.
 
Hangi şereften bahsediyorsunuz kardeşim.
 
Yorumlardan birinde bir değerli arkadaşımızı bu programı Belediye ile ortaklaşa yapmamızın nedenlerini bilsek de mealinde bir cümle kurarak zaten gelişiyle şeref duyduğunuz insanla olan ilişkilerinize imada bulunmuş.
 
Bizim de itiraz edip sizlere yakıştıramadığımız bu değil midir?..
 
Elazığ Belediye Kültür Merkezinin Kongre Salonunda etkinlik yaparken salon kirası vermemek için Elazığ Belediyesi afişlere ve duyurulara kendi adını da yazıyor ki kira parası almasın.
 
Bunu sadece Erbakan Vakfı tarafından yapılan etkinlikler için yapmıyor.
 
Resmiyette kendisini sıkıntıya sokmamak için yapıyor o kadar.
 
İki yıldan beridir Elazığ Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliklerin hepsinin mantığında da bu vardır.
 
Ama şu ana kadar hiçbir etkinliğin, sahipleri etkinlik sonrasında bizleri şereflendirdiği için diyerek Belediye Başkanına şükranlarını sunmadı.
 
Biz neyi anlatıyoruz, siz neden bahsediyorsunuz.
 
Biz merhum Erbakan’ın bin bir sıkıntılarla kurduğu kendi partisi olan Saadetlilerin neden orada olmadığını soruyoruz, siz kalkmış bize davetiye gönderdik gelmediler diyorsunuz.
 
En acısı da o adamların o davete neden icabet etmediklerinin farkında bile olmadığınız gibi onlar kadar da hocanıza ihanet edenlere karşı dik duramayışınızdır.
 
Hem o adamlar kendi liderlerini en sıkıntılı günlerde yarı yolda bırakıp giden insanların destekleriyle yapılan etkinlikte neden bulunsunlar ki…
 
Hele siz Akay kardeşler hiç değilse ağabeyiniz kadar dik durmayı öğrenin.
 
Mücahit Yanılmaz döneminin en zirve başlangıcında yapılan uygulamalar karşısında herkesin bir müdürlük almak için takla üzerine takla attığı bilinirken ağabeyiniz kendisine verilen müdürlüğü elinin tersiyle itmiş bizim karakter ve kişiliğimiz bu makamlardan önde gelir diyerek göz kırpmadan istifasını basmıştı.
 
Anlatmak istediğim ağabeyiniz kendisine reva görülen haksızlıklara bile bir anlık müsamaha göstermeden kendisine verilen müdürlüğü elinin tersiyle iterken siz davanızın liderine ihanet edenlerin verdikleri destekleri allayıp pullayıp anlatabiliyorsanız diyecek bir şey yoktur kardeşlerim.
 
Akay kardeşin dediği gibi Nafiz Koca her şeyi bilen değil, sadece yapılan her şeyi hatırlayan balık hafızalı olmayan biridir.
Hatırladığımız şeyleri aile olarak en yakından yaşayanlar da sizlersiniz.
 
Aradan fazla bir zaman geçmedi, kardeş Yanılmaz Ak Partiye geçtiğinde, etkinliğinize katıldığı için bizi şereflendirdi dediğiniz, ağabey Yanılmaz kardeşine haykırarak, davana sahip çıkmadın çık bu milletin karşısına ve özür dile diye bağırıp çağırmıştı da bizler de dahil herkesin takdirini kazanmıştı.
 
Derken üzerinden fazla bir zaman geçmemiş o parti bizim partimizdir dediğiniz Saadet Partisini bölen Numan Kurtulmuş’ta istikbal gördüğü için HAS Partinin kurucularından olmuş ardından da bir zamanlar yerden yere vurduğu ve Milli Görüş lideri merhum Erbakan’a ilk darbeyi indirenlerin safına geçti.
 
Ne tez unuttunuz bunlar sevgili kardeşim.
 
Acaba Mücahit Yanılmaz Belediye Başkanı olarak değil de Has Partinin bir yöneticisi olarak o salona gelseydi içeriye girmesine izin verir miydiniz?..
 
Anlatmak istediğim siz Erbakan’ı hala anlamamışsınız, anlamış olsaydınız etkinliğiniz ile ilgili yazdığımız yazıdan çok etkinliğinizde sizden daha çok öne çıkanlar size dokunurdu.
 
Ne demek istediğimi sanırım anladınız. 
 
Aslında demek istediğim çok şeyler var ama ben sadece hayranı olduğum Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in bir beyitini aktararak yaşadıklarınızı insaf ve izanınıza bırakıyorum.
 
Geçme namerd köprüsünden
Ko aparsın su seni,
Yatma tilki gölgesinde
Ko yesin aslan seni.   

DISQUS YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


YAZARIN DİĞER YAZILARI


Masa Üstü Sürüme Geç